AKP ‘yutkunuyor’ Sözcü ‘hönkürüyor’

AKP ‘yutkunuyor’ Sözcü ‘hönkürüyor’

Muhittin CEMİL Ender KARADENİZ

AKP “yutkunuyor” Sözcü “hönkürüyor”

Amerikan Başkan Yardımcısı Biden “Ankara’ya, Saray’a ayak basmamak için gitmedi.” Biraz da Erdoğan’ı azarladı.

Bu işlere kim kızdı?

En cok kızma şampiyonu Sözcü yazarı, Necati Doğru oldu.

Biden’a neden kızdı? Okuyun:

“ABD Başkan yardımcısı Joe Biden, “bir sömürge valisi kudretiyle” İstanbul’a geldi. Kavgalılar, çatışanlar, boğazlaşanlar, “Sömürge valimiz yapıştırıcı Joe hoş geldin...” dercesine koşuştular.

Bölünmez bütünlük.”

Bu “koşuşanlar” kim?

Can Dündar’ın oğlu mesela... Necati Doğru “Biden arka çıktı” diye neredeyse AKP’nin içeriye attığı gazetecilerin sülalesine küfredecek.

Sonra şöyle yazdı:

“Yapıştırıcı Joe şimdi “PYD’ye sakın vurmayın, bizim PYD’ye verdiğimiz insansız hava araçları dahil tüm silahlar Güneydoğu’da TSK ile savaşan PKK’ya gidiyor, siz buna aldırmayın...” dedi. Yapıştırıcı “kendinizi vurun” demeye geldi.

Yeni kurtarıcımız Joe!”

Türkiye Rus uçağını düşürdükten sonra, Türk Ordusu, Suriye sınırından bir adım öteye geçemez, tek bir uçak kaldıramaz oldu. Ne bayır, ne bucak kardeşliği kaldı. O günden bugüne ABD ile Rusya, Suriye’de “IŞİD ortak düşmanımızdır” diye görüş birliğine vardılar.

ABD de IŞİD’e vuruyor.

Rusya da IŞİD’i bombalıyor.

Fakat hem Rusya ve hem ABD, PKK’nin Suriye uzantısı PYD’yi destekliyorlar. Rus hava desteğiyle PYD, Azez’e girdi. ABD’nin desteğiyle de Fırat’ın batısına Cerablus’a yöneldi, Türkiye’nin Suriye’ye açılan Halep Kapısı, kapandı-kapanacak oldu.

Türkiye’nin kırmızı çizgisiydi.

Kırmızı çizgi, mosmor oldu.

PYD, Fırat’ın batısına geçerek “Cerablus-Azez hattıyla Kobanê ve Efrîn’i birleştirmeye” koyuldu. Tayyip Erdoğan ile onun dış politikada akıl hocası Ahmet Davutoğlu “Türkiye’yi büyük bir açmazın” içine soktular.”

Sözcü Gazetesi AKP’nin PYD’ye, PKK’ye yaptıklarını ettiklerini “az” buluyor.

Necati bu kafayla bir adım sonra, Perinçek vari “sahte bir anti Amerikanizm” numarasıyla “IŞİD’den ve AKP’den yana, PKK’ye ve PYD’ye düşman” bir çizgide Vatan Partisi ile buluşacak.

Sözcü gazetesi “sözde ulusalcı” gerçekte AKP ile Perinçek’in geliştirdiği “Vatan Cephesinin” gizli yayın organı olmaya doğru hızlı adımlarla koşturuyor... Ulusalcılar dikkat.
 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür