‘Müslüman yalan söylemez’ mi?

‘Müslüman yalan söylemez’ mi?

Muhittin CEMİL Ender KARADENİZ

Doğalında “söylemez”. Ama AKP’liler “Müslümanlık adına yalan söyler.”

İşte Zaman Gazetesi’nde Abdülhamit Bilici, son günlerin “yalan rüzgarını” şöyle yazmış:

“Yalan, hem büyük ahlaksızlık hem de tüm semavi dinlerde büyük günah. Ama dindarlık iddiasındaki bazıları için maalesef sıradan bir alışkanlık.

Şimdi yalanda yeni bir aşamadalar. İktidara yakın isimlerin sözlerini de çarpıtıyorlar. Kayyum kontrolündeki Bugün Gazetesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ağzından ‘Cemaatin Erdoğan’ı zehirlemeye çalıştığını’ yazdı. Bakanlık haberi yalanladı. Aynı gazete, esrarengiz biçimde hayatlarını kaybeden ASELSAN mühendislerinin ailelerine dayanarak, ölümlerden Cemaat’i sorumlu tuttuklarını yazdı. Aileler haberi yalanladı.

Yetmedi, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün, akademisyenler bildirisine imza atan emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın kızı için “Türk vatandaşı olmayan birinin PKK sevici olmasını anlarım ama bir ordu komutanının kızını, onu destekleyen babasını asla anlayamam” dediğini, “Komutan tokadı” diye manşet yaptılar. Hilmi Özkök yalanladı.

AKP İstanbul Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Markar Esayan’ın, “Hrant’ı Cemaat öldürdü” dediğini yazdılar. Esayan, haberi şöyle yalanladı: “Röportajı söylemediğim şekilde ve uyardığım halde ‘Dink’i FETÖ öldürdü’ başlığıyla verdiler. Bu heves yanlıştır. Gereksizdir.”

Pes artık. Görünen o ki, evrensel ahlak ilkelerini ya da yalanı münafık sıfatı gören İslam’ı değil, yalanı bir iktidar aracı olarak gören Hitler ve Propaganda Bakanı Göbbels’i örnek alıyorlar. Nitekim Hitler, “10 kez tekrarlanan yalan, yalan olarak kalır. Ama 10 bin kez tekrarlanan yalan, gerçeğe dönüşür.” derken, Göbbels de “Yalan ne kadar büyükse, o kadar kolay yutulur.” diyordu. Yalanlarla kafası karıştırılıp birbirine düşman edilen milletimize yazık.”

Bilici’ye not: Biraz da HDP, PKK, KCK ve “Hendek” hakkındaki yalanlara değinirseniz, biz sizin “yalan” karşısındaki tutumunuzu alkışlamaya hazırız. Vesselam...
 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür