‘Seni başkan yaptım’ deyip istismar etti!

‘Seni başkan yaptım’ deyip istismar etti!

GURGUM / DİHA- Gurgum’un (Maraş) Senem Ayşe Mahallesi’ndeki Hamidiye Yurtları Sosyal Tesisleri’nde Kuran kursu eğitmenliği yapan M.A., 28 Temmuz Perşembe günü 10 yaşındaki B.Z.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile gözaltına alındı. Z.B.’nin olayı ailesine aktarması ile gün yüzüne çıkan cinsel istismara tepki gösteren aile, olayın üstünün kapatılacağı endişesini taşıyor.

3 çocuk daha var

Olayın yaşandığı gün ablasının çocuğunu yurda götüren Şakir Gündüz, eve geldiğinde yeğeninin ağladığını ve hocasının kendisine istismarda bulunduğunu anlattığını söyledi. Gündüz, “Çocuk ‘hocam yapma’ diye bağırınca çocuğun ağzını eliyle kapatarak ‘bir şey olmaz. Kimseye söyleme seni başkan yaptım, seni Kuran’a geçirdim’ demiş” dediğini aktardı. Şikayet üzerine gözaltına alınan M.A’nın 3 çocuğa daha istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Gündüz, “Bunun yanında Adli Tıp Raporu’nda da çocuğun cinsel istismara uğradığı belirtilmiş. Ancak raporlar bize gösterilmedi. Olayla ilgili yurt dahil hiçbir yetkili bizi bilgilendirmedi. Bu Hamidiye Yurdu, Süleymancılara bağlı bir yurttur. Bunlar üstünü kapatmaya çalışıyorlar ancak biz bunun peşini bırakmayacağız” dedi.

Yurt yöneticisi inkar etti

Ailenin müracaat ettiği İHD Gurgum Şubesi Başkanı Selçuk Delibaş da, olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını vurguladı. Hamidiye Yurtları Sosyal Tesissi Müdürü Recep Köse ise ailenin söylediklerini tamamen boşa çıkaracak şekilde çocuğun kendi öğrencileri, eğitmeninde kendi çalışanları olmadığını, olayın yaşandığı binanın da kendileri ile alakası olmadığını iddia etti.↳Son Güncelleme: 04 Ağustos 2016 10:20

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür