‘Su Hakkı’ savunucuları Büyükada’da buluşacak

‘Su Hakkı’ savunucuları Büyükada’da buluşacak

İSTANBUL - Nüfus artışı, kentleşme, iklim değişikliği, sermayenin rant için su kaynaklarını tüketmesi ve suyun ticarileşmeye açılması, Türkiye’nin su politikası yaşam savunucuları tarafından düzenlenen ‘yaşam için su yaz kampı’nda tartışılacak. Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği gönüllüleri tarafından düzenlenen kamp, 19-20-21 Ağustos tarihlerinde Büyükada’daki Kartal Belediyesi tesislerinde yapılacak. Prof. Dr. Murat Güvenç ve Dr. Korhan Gümüş gibi uzmanların yanı sıra Hrant Dink Vakfı’ndan Zeynep Taşkın gibi sivil toplum temsilcilerinin da katılacağı kampta, “İstanbul’un Su Yolları ve Çeşmeleri”, “Mitoloji ve Felsefede Su”, “Kapitalizmin Ekolojik Yıkımı”, “Türkiye’de ve Dünyada Su Hakkı Mücadeleleri” ve ‘İstanbul’un Su Sorunu’ başlıkları altında toplantı ve atölyeler yapılacak. Kampta, akşamları ise film gösterimleri ve müzik dinletilerine yer verilecek.

Sınırlı sayıda katılım

Yaşam İçin Su Kampı aynı zamanda kasım ayında gerçekleştirilmesi planlanan, akademiyi ve aktivistleri bir araya getirerek yeni tartışma zeminleri oluşturacak Su Hakkı Konferansı’na hazırlık niteliğinde olacak. Kampa katılmak isteyenlerin suhakki.org sitesinden, 8 Ağustos’a kadar başvuru yapması gerekiyor. Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan kampa sınırlı sayıda katılımcı alınabilecek fakat konuşmalar ve atölyeler kamp süresince ve sonrasında sosyal medyadan takip edilebilecek.

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür