Tedi’de direnişçi işçilere polis saldırısı

Tedi’de direnişçi işçilere polis saldırısı

İSTANBUL - İstanbul’da Tedi Tekstil Mağazacılık’ta DİSK/Limter-İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işten atılan ve 2 Ağustos’tan bu yana direnişte olan işçilerin dün yapmak istediği eylem, OHAL bahane edilerek Valilik tarafından engellenmek istendi. Depo önüne gelen polis barikat kurarak işçileri depoya almadı. Bu duruma tepki gösteren işçilerin başlattğı oturma eylemine polis saldırdı. Polisin gerçek mermi sıktığı saldırıda, gözaltına alınan ve yaralanan işçiler var.

Tedi işçisinin yanındayız

Direnen Tedi işçilerine polisin saldırmasının ardından DİSK Genel Başkanı Kani Beko bir açıklama yaptı. Beko, “Halkın ödediği vergilerle alınan silahların halka doğrultulması, işçilerin anayasal haklarını kullanmalarının şiddet kullanılarak engellenmesi kabul edilemez bir suçtur” dedi. Saldırıyı şiddetle kınayan Beko, direnen Tedi işçisinin yanında olduklarını söyledi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür