AKP’ye serbest Soma eylemine yasak!

AKP’ye serbest Soma eylemine yasak!

İSTANBUL - Soma Şehit Madenci Aileleri ve Sosyal Haklar Derneği (SHD) tarafından her ayın 13’ünde Soma Katliamı’nda yaşamını yitirenler için yaptığı anma OHAL’e takıldı. AKP’nin darbe girişimi sonrası günlerce “demokrasi nöbeti” tutulduğu Taksim Meydanı, katliam anmasına kapatıldı. İstanbul Valiliği, Taksim Meydanı’nda yapılmak istenen anmayı OHAL bahanesi ile yasakladı.

Valiliğin anmaya izin vermemesi Sosyal Haklar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklama ile kınandı. Siyasal iktidarın çifte standartlarına dikkat çeken SHD açıklamasında, devamla şöyle dedi: “Soma Katliamı’nda ölen 301 canı anmak, ister sermayedar, ister siyasetçi, ister sarı sendikacı olsun bütün sorumluların yargılanmasını her ayın 13’ünde olduğu gibi bir kez daha talep etmek üzere tüm duyarlı kişi ve kurumları 13 Ağustos 2016 günü (Bugün) saat 15:00’da Fransız Konsolosluğu önünde, saat 19:00’da Kadıköy Altıyol’da buluşmaya ve demokrasinin ilk adımı niteliğindeki taleplerimizi bir kez daha dile getirmeye çağırıyoruz.” SHD, günlerdir Taksim’in ‘demokrasi nöbeti’ne açık olduğu hatırlatılan açıklamada, OHAL’i bahane eden hükümetin Soma Anması’na izin vermemesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür